Главная | Лучшее | RSS канал | Архив новостей | Обратная связь | Добавить в избранное
 Меню
 Поиск



 Популярное
· 1: Тексти для перевірки техніки читання. 2 клас. 3 клас (Прочтено: 30196 раз)
· 2: Тема. Як тварини готуються до зими. Комахи восени. (Прочтено: 19856 раз)
· 3: Конспекти самопідготовки. Група продовженого дня. ГПД. (Прочтено: 18317 раз)
· 4: Тема: Невидимі ланцюги в осінньому лісі (Прочтено: 17772 раз)
· 5: Тема: Практична робота. Виготовлення екологічної листівки «Тиша в лісі» (Прочтено: 14434 раз)
· 6: Тема: Птахи восени (Прочтено: 10748 раз)
· 7: Наші проекти. Лісова аптека+Відео презентація (Прочтено: 9310 раз)
· 8: Тема: Наші проекти. «Книга скарг» природи+Відео презентація (Прочтено: 8280 раз)
· 9: Умовні знаки для позначення погодних явищ природи (Прочтено: 8118 раз)
· 10: Усі готові конспекти на уроки природознавства за новою програмою Гільберга. Автор Володарська. (Прочтено: 6377 раз)
 Полезности
 Тема: Невидимі ланцюги в осінньому лісі
Тема: Невидимі ланцюги в осінньому лісі


Мета: розширити знання учнів про взаємозв’язки між неживою природою, рослинами і тваринами восени; навчати міркувати, порівнювати, робити висновки; формувати поняття рослиноїдна тварина, хижа тварина, всеїдна тварина; Розвивати вміння розрізняти тварин за способом живлення; поглибити поняття ланцюгу живлення у природі; закріпити вміння складати найпростіші ланцюги живлення; формувати вміння аналізувати об’єкти природи, встановлювати взаємозв’язки між ними; виховувати бережливе ставлення до тварин на основі осмислення взаємозв’язків між ними спираючись на життєвий досвід; виховувати любов до природи

Хід уроку

I. Організаційний момент
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько,
Голову вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
На мене уважно подивіться
І легенько посміхніться.
2. Синоптична хвилинка

II. Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності

1. Перевірка домашнього завдання
1. Які звірі роблять на зиму запаси корму?
2. Що таке линяння у тварин?
3. Я змінюється під час линяння хутро у звірів? Наведи приклади.
4. Які звірі відкладають запаси жиру? Для чого?
5. Які звірі впадають у зимову сплячку? Чому?
6. Як пов’язана жива і нежива природа
2. Слухання вірша Грицька Чупринки «Осінь».
Осінь
Чорний степ на виднокрузі,
Густо стелиться туман,
Ніби злився в чорній тузі
З сірим небом океан.
Кожна хмарка, кожна смуга
Сипле крапельки на низ;
Плаче осінь, ллється туга
Морем виплаканих сліз.
Осінь-зрадниця снує;
На поляни крізь тумани
Дрібний дощик сипле, б’є.
— Про які зміни в неживій природі сказано у вірші?
— Як вплинули зміни, що сталися восени в неживій природі, на життя рослин? (Похолодання, затяжні дощі, часті вітри вплинули на рослини: змінилося забарвлення листя, потім воно почало опадати.)
3. .Асоціативний кущ
Людина, тварини, рослини Сонце, місяць, зорі, космічні тіла,
Жива Нежива
Гриби, мікроби, віруси вода, повітря, грунт, корисні копалини

III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ви ще більше дізнаєтеся про взаємозв’язки між неживою природою, рослинами і тваринами восени. Подумайте і скажіть, навіщо нам вчити дану тему. ( Щоб показати взаємозв’язок у природі).
IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 57–59)
— Пригадайте, як пов’язана між собою нежива і жива природа.
Розрізняють природу неживу і живу. Нежива природа — Сонце, Місяць, Земля, зорі, вода, каміння, повітря. Жива природа — людина, тварини і рослини, гриби.
Усе живе росте, дихає, живиться, дає потомство і вмирає.
У природі все пов'язане
Поміркуй сам: сонячне світло, тепло, вода, повітря необхідні всьому живому. Отже, жива природа не може існувати без неживої. Але жива природа впливає на неживу. Наприклад, рослини очищають повітря тощо.
Рослини і тварини також пов'язані між собою. Як? Рослинами живляться миші, зайці, бобри та інші тварини. Так, бобри поїдають кору осики, верби. Охоче їдять очерет, латаття біле, глечики жовті. Насінням рослин живляться птахи.

А тварини? Багато тварин розносять плоди рослин. Ти, мабуть, бачив, як до хвоста чи вуха собаки причепилися сім'янки череди, реп'яшка, летючки кульбаби. Собака лапою їх вичеше. На тому місці виростуть нові рослини.

— Вам відомо, що без неживої природи — сонячного світла, тепла, води, повітря — не можуть жити рослини, тварини, люди. Доведіть, що жива природа впливає на неживу природу.
— Рослини і тварини також пов’язані між собою. Птахи, звірі живляться насінням і плодами рослин. Вони розносять плоди і насіння на далекі відстані і сприяють поширенню рослин у природі. Є тварини, що їдять інших тварин. Наприклад, лисиці полюють на зайців. Для вовків гарна здобич — козулі. Як називають зв’язки між живими організмами?
— Розгляньте малюнки на с. 58. Наведіть приклади ланцюгів живлення.
— Запам’ятайте, ланцюг живлення починається з рослини.

— Спробуйте самостійно навести приклади ланцюгів живлення у природі.
— Розкажіть про ланцюги живлення в осінньому лісі.
Перевір себе
— Розглянь малюнок (с. 59). Розкажи про ланцюг живлення: насіння клена — мурашка — їжак.

— Склади ланцюг живлення в осінньому лісі. Поясни твердження: «У природі все пов’язане».
Підсумок. У природі між собою пов’язана нежива і жива природа, рослини і тварини, різні тварини.
2. Рубрика «Цікаво знати».
• Їжак у стані сплячки може обходитись без їжі 236 днів. Ведмідь під час сплячки нічого не їсть протягом 6 місяців.
• Змії не мають вух. Вони сприймають звукові коливання язиком.
3. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

4. Рубрика «Жива природа у задачі».
Задача. Доросла зозуля за 1 хвилину може з’їсти 10 гусениць. Скільки вона може з’їсти за 2 хвилини? 10+10=20
5. Робота в зошитах (С.20).
— Напиши, як пов’язані між собою нежива природа та організми. (завд. 1) .
— Із чого починається ланцюг живлення? (завд. 2).
— Розгляньте малюнки. Познач зв’язки стрілками. (завд. 3).
— Розгляньте малюнки. Розкажи про ланцюг живлення. Познач стрілками. (завд. 4).
— Склади і запиши ланцюг живлення в осінньому лісі (завд. 5).
6.Бесіда-гра . Постановка проблемного питання.
— Я стверджую, що всі живі організми не взаємопов’язані між собою.

Як ви думаєте, моє твердження хибне чи правильне?
Переконаємось у цьому на конкретних прикладах. Стрілочками покажемо, хто чим живиться.
1) Миша, гадюка, пшениця, орел. Пшениця → миша → гадюка → орел.
2) Попільниця, калина, сонечко. Калина → попільниця → сонечко.
3) Вовк, гілки верби, косуля. Гілки верби → косуля → вовк.
— Це ланцюжки живлення. Кожний ланцюг живлення складається із ланок. Які ланки у другому ланцюгу живлення? розгляньте ще раз живлення і скажіть, що є першою ланкою живлення; другою; третьою.
— Правильним чи хибним було моє твердження? Ланцюги живлення не повинні перериватись.
Перерив у ланцюзі живлення вже знищив багато істот на нашій планеті, (Динозаври, момонти)

VII . Підсумок уроку
— Як поділяють тварин за способом живлення?
— Що таке Ланцюг живлення?
— Які ланцюги живлення є в акваріумі?

V. Узагальнення й систематизація знань
Гра «Продовж ланцюг живлення»
Морква, заєць, ...
Сіно, козуля, ...
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Наведіть приклади, як пов’язана нежива і жива природа.
— Що таке ланцюг живлення?
— Наведіть приклади, як пов’язані рослини і тварини.
— Наведіть приклади, як пов’язані різні тварини.
VII. Домашнє завдання





Ваше имя:
Ваш e-mail:

Very Happy Smile Sad Surprised
Shocked Confused Cool Laughing
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Exclamation Question Idea Arrow
Код Проверки:

Введите Код:

Запомнить

 Зацени
 Статистика

 
Владелец: Ta$H@souL